TEKEL DİRENİŞİNE BİN SELAM
Tarih: 16.02.2010 Saat: 15:33
Konu: Mektuplar


Kadın ve erkek işçiler, emekçiler, gençler, Sermayenin  ve AKP’nin ve  ezip sömürdüğü TEKEL işçileri iki ayı geçkindir  biber gazına, tazyikli suya, kara kışa rağmen dimdik ayakta. Hepimizin onunu ve gururu olan TEKEL işçilerine bin selam!
Ankara’nın ortasında binlerce Tekel işçisi haklarını kaybetmemek, çoluk çocuk bir anda ortada kalmamak için elinden geleni yapıyor,işlerine, örgütlülüklerine sahip çıkıyor. Kışın ayazında Ankara’nın sokaklarında yatıyor, polisin baskı, saldırı ve kuşatmasına karşı durarak ve hükümete sesleniyor: Hakkımızı verin ! Almadan bir yere gitmeyeceğiz.
Ama sermayenin emir eri AKP hükümet, on binlerce Tekel işçisinin sesini duymuyor. Duyduğunu duymazdan geliyor. Duymazdan gelmediğini hakaretle tehditlerle savuşturuyor. Çünkü AKP hükümetinin gözleri var fakat görmüyorlar, kulakları var fakat duymuyorlar. Kalpleri var ama o kalp bu ülkenin insanları için değil, esiri oldukları emperyalistler için atıyor.
Tekel işçisi 47gündür Ankara’nın soğuğunda, devletin , AKP hükümetinin  zulmüne direniyor, hakkını aramakta ısrar ediyorsa, bilesin ki bunun tek nedeni senin destek ve dayanışmana güvenmesidir. Sen içinden “Tekel işçisi haklıdır, verin hakkını” diyorsun. Yani tekel işçisi senin sınıf  dayanışması ve  desteğine güvenmekte haklı. Sense ,vicdanını temiz tutmakla yetinemesin Tekel işçisi senden sesini onun sesine katmanı bekliyor: “Tekel işçisine hakkını verin yoksa biz sizin hakkınızdan gelmesini biliriz.” Bu sesi devlet ve AKP  hükümeti katına ulaştırmanın, hak vermeyi değil hak yemeyi bilenleri titretmeni zamanıdır. Sendika ağaları perde arkasında tekel direnişini satmaya hazırlanıyorlar. Hepimiz gücümüzü orataya koyarak Tekel işçisinin hakkını birlikte alabiliriz. Tekel işçisi kazansın ki diğer hak alma eylemlerine örnek  olsun. Hak yiyenlerin iştahı kursağında kalsın. Yarın aynı haksızlığı sana, bana, yapmaya da kalkışamasın sermaye düzeni ve AKP hükümeti. ;içiler,emekçiler,devrimciler Tekel işçisini desteklemek için yapılan eylemlere destek olup dayanışmayı yükseltelim.Tekel işçisinin sermaye karşısında yalnız olmadığını gösterelim.
Hepimizin özlemi olan özlük haklarımızı korumak, güvenli bir gelecek elde etmek özlemimizi talep eden TEKEL işçileriyle birleşip, kaybettiğimiz haklarımızı geri almak üzere ileri atılmanın tam zamanı. TEKEL işçisinin kazanması için de mücadeleyi yaygınlaştırmamız gerekli. Kaybettiklerimizi geri almak için dayanışmayı yükseltmeliyiz.
Güvencesiz, sigortasız çalışan işçi, taşeron, öğretmen, asistan; kriz bahanesiyle işten atılan; sendikalaştığı için işsiz kalan, ataması yapılmayan memur, öğretmen, işsiz üniversite mezunu TEKEL işçileriyle çıkarların ortak, sorunların ortak.


Ücretli köle olmamak için, güvencesiz, sözleşmeli, 4 C ile çalışmamak için, yeterli ücret, sendika hakkı ve insanca yaşam için… Haydi, dayanışmaya, birleşmeye ve mücadeleye!
Unutma: Tekel işçisi kazanırsa hep beraber kazanırız, kaybederse hepimiz kaybederiz. Tekel işçileriyle dayanışmayı her alanda geliştirmek için safları sıklaştıralım.

Yaşasın Tekel İşçilerinin Şanlı Direniş!
Yaşasın Dayanışmak için İleri!
Tekel direnişine Bin Selam !

Ankarada DHB OkuruBu haberin geldigi yer: DHB
http://www.halkinbirligi1.net

Bu haber icin adres:
http://www.halkinbirligi1.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2058