DHB ARŞİV SİTESİ
Ana Menü
Anket
BERLİNDE TEKEL İŞÇİYLERİYLE DAYANIŞMA EYLEMİ GERÇEKLEŞTİLDİ
Mektuplar
2 aylık süreci geride bırakan tekel işçilerinin direnişiyle dayanışmak amacıyla her Çarşamba saat 17.00 Berlin de dayanışma eylemi gerçekleştiriliyor. 17 Şubat günü soğuk havaya rağmen  Berlin TEKEL Direnişiyle Dayanışma Komitesinin çağrıyla  DHB okurlarının da desteğiyle dayanışma eyleminin üçüncüsü gerçekleştirildi ve eyleme  80 yakın devrimci,demokrat  ve emekçi katıldı. Tekel direnişinin  amaçları ve  yaratacağı sonuçlar üzerine durularak,  tekel direnişine sahip çıkmanın önemi üzerine vurgu yapan konuşma yapıldı. Konuşmada; dünyayı sarsan ekonomik krizin Türkiye’yi teğet geçmediği ve IMF ile sermayenin talimatlarını harfiyen yerine getiren AKP hükümetinin krizin faturasını işçi-emekçilere ödetmek istediği vurgulanarak şunlar , İşçi kıyımının ve özelleştirmenin yarattığı tahribat, toplumsal mücadeleyi körükleyerek sınıflar mücadelesine hız kazandırıyor. İki ayı aşkındır AKP hükümetinin tehditlerine ve sendikaların oyalama ve yasak savmacı tutumlarına  rağmen, hakları için mücadele eden TEKEL işçileri kar-kış, baskı tehdit demeden  demeden dişe diş direnişlerini sürdürüyor.
 Bizlerde Berlin de  isçi ve emekçilerin gerçek dostu olan devrimci, demokrat ve emekçiler  olarak AKP ve TC devletinin TEKEL işçilerine yönelik her türlü saldırısını, baskısını  ve tehditlerini  kınıyoruz. İş-ekmek ve özgürlük için onurlu ve militan bir direniş sergileyen TEKEL işçilerinin direnişini selamlıyor, mücadelelerinin yanında olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz.

Basın açıklamasının ardından, Almanca ve Türkçe olarak atılan “TEKEL işçileri yalnız değildir!”, “Tek Başına Kurtuluş Yok Ya Hep Beraber Ya Hiç!" ve “Genel Grev Genel Direniş!",”Yaşasın Enternasyonal Dayanışma” “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek!" ve “Yaşasın halkların kardeşliği!" vb. sloganları eşliğinde, eylem sona erdi. Her hafta Çarşamba günü yapılan eyleme daha güçlü katılım için çaba göstermeliyiz.


Yaşasın Tekel Direnişi !
Yaşasın Proletarya Enternasyonalizmi !
Berlin de DHB Okurları

 
İlgili Bağlantılar
Haber Puanlama
Seçenekler
İlgili Konular

Mektuplar

Üzgünüm, bu yazı için yorumlar aktif değil.
 
PHP-Nuke
Sayfa Üretimi: 0.08 Saniye