DHB ARŞİV SİTESİ
Ana Menü
Anket
Ziyaretçi Yazıları

DHB'den...

Gönderen:Ziyaretçi
BUGÜN DÜNDEN DE ÖNEMLİ!
Devrimci Halkın Birliği, Mustafa Suphi’lerin, komünist önder İbrahim Kaypakkaya yoldaşların, enternasyonal proletaryanın yılmaz savaşçı önderlerinin ve M-L’nin tavizsiz sürdürücüsüdür. Bakış açıları yol göstericimizdir. Uluslararası Komünist Hareketin diğer bileşenlerinin, önceki kuşaklardan yoldaşların, devrimci, ilerici eğilimlerden kardeşlerimizin bakışları da öyle. İşçiler ve emekçilerle birlikte, ülkenin aydın birikimiyle iç içe ve “genç” olmayı her zaman başa koyduk ve bu doğrultuda ilkelerimize sıkı sıkıya bağlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.

Devrimci Halkın Birliği, işçi sınıfı ve ezilen halkların devrimci sesidir!

Bundan dolayıdır ki, gelin ilerici devrimci sosyalist işçi basınını sizlerle birlikte yaratalım ve geliştirelim! Bugün sizi Devrimci Halkın Birliği’ni okumaya, okutmaya abone olmaya, abone bulmaya çağırıyoruz!

Devrimci Halkın Birliği’ni olduğunuz yerlerde, ilerici bayilere, kitapçılara DHB gazetesini satmaları için teklif götürün, tanıtım amacıyla bir sayısını ücretsiz olarak verin ve nereden sipariş verebileceklerini söyleyin, bize görüşlerinizi yazın, gazetemizi eleştirin, gazetemizi kendi yayın organınız yapın ve ona sahip çıkın! Bize fikirlerinizi yazın, makalelerinizi, haber yazılarınızı, etkinlik duyurularınızı, gönderin!

Devrimci Halkın Birliği: faşizme, emperyalizme, işbirlikçi tekelci kapitalizme, feodalizme, şovenizme ve her türden gericiliğe karşı, enternasyonal proletarya safında yazılı basın alanında mücadele veren sosyalist bir yayındır. Yani o tüm kirlilikler ve düşkünlükler içinde sizin sesinizdir. Devrimci Halkın Birliği: çeşitli ulus ve ulusal azınlıklardan Türkiye, Kürdistan proletaryası ve emekçi yığınları ve enternasyonal proletaryanın çıkarlarının özgür sesi ve savunucusudur.

Devrimci Halkın Birliği işçi sınıfının ileri unsurlarıyla, ilerici aydınlarla ve gençlikle, komünist hareketin ustaları olan Karl Marx, Frederich Engels, 17 Ekim Devrimi’nin büyük kurucusu Vilademir İ. Lenin, Josev V. Stalin’lerin. Enver Hoca’ların, Dimitrov’ların Marksist-Leninist perspektifine ve bilimselliğine sıkı sıkıya bağlı, Türkiye komünist partisinin,“İnşa”sını da birlikte yapacağımız onurlu ve güzel bir dünyanın kurulabilirliğinin tarihten de örnek alarak yaşanabilir bir dünyayı hedefliyor. Bu amaçla emperyalizme, faşizme, her türden gericiliğe, baskıya ve şiddete karşı yaşamı savunmak adına mücadeleyi Devrimci Halkın Birliği çatısı altında, ezilen halkların can düşmanı emperyalizme ve faşizme karşı devrimci ve sosyalist mücadeleyi yükseltmeye çağırıyor sizleri!

Devrimci Halkın Birliği, kadın üzerindeki erkek egemen sömürü ve baskının ortadan kaldırılması ve kadının erkeklerle toplumsal eşitliğinin sağlanacağı bir sistemin mücadelesini yürütüyor ve kadının özgürlük mücadelesini savunuyor.

Yaşamı savunmak ve insanlığa sunmak adına mücadeleyi yükseltelim! Eleştirilerinizi, katkılarınızı, önerilerinizi ve desteklerinizi bekliyoruz ve adresimizi çevrenize duyurun en önemlisi de bizi arayın! ‘Gerçekçi ol imkânsızı iste’ diyen Che’den... Denizlerden... Mahirlere... Kaypakkaya yoldaştan bugüne... Seattle’den, Washington’a, Prag’a… Okmeydanı’na, F Tipi Zindanlara… Filistin’den Felluce’ye, Devrim şehitlerine… Devrime kadar direnenlere... Yarının sahiplerine halklarımıza dair... Geleceğinize, tarihinize sahip çıkamaya davet ediyoruz sizleri... Çünkü yaratmak istediğimiz insana özgü bir şey... Sosyalizm! Ve yaratılacak silsilenin her ne olursa olsun bu mücadele de yaratmış olduğu tarihsel direniş geleneğiyle; biz’ler ve siz’lerin olan ve her şeyden de çok yaratılan devrimci ilkelere-değerlere bağlı olarak gelişmek zorunda ve gelişecek siz oldukça...

Devrimci Halkın Birliği’ne güç verin!
Devrimci Halkın Birliği sizin sesiniz!

http://halkin-birligi.blogspot.com/
Gönderen:Ziyaretçi
Devrimci Halkın Birliği; faşizme, emperyalizme, feodalizme, şovenizme ve her türden gericiliğe karşı, enternasyonal proletarya safında görsel-yazılı basın alanında mücadele veren sosyalist bir yayındır. Devrimci Halkın Birliği; çeşitli milliyet, inanç ve azınlıktan Türkiye ve T. Kürdistan’ı proletaryası ve ezilen yığınların özgür sesidir. Devrimci Halkın Birliği; tüm insanlığı özgürleştirebilecek yegâne bilim olan Marksizm-Leninizm’in kendisine rehber alır. ML bilimi öncülüğünde mücadele yürüten veya O'ndan etkilenen politik yapılanmaları gücü ve olanakları ölçütünde dünya kamuoyuna tanıtmayı bir görev bilir. Enternasyonal proletaryanın çıkarlarını her şeyden üstün ve devrimci dayanışmayı her alanda önde tutan Devrimci Halkın Birliği dünya ezilenlerinin ortak sesidir
Gönderen:Ziyaretçi
KPİÖ
http://www.komunistpartiinsaorgutu.blogspot.com/
Gönderen:Ziyaretçihttp://halkin-birligi.blogspot.com/
Gönderen:ZiyaretçiDevrimci Halkın Birliği | Haber Portalı


Bu başlığın Devamına Yazı Ekle!Ziyaretçi yazıları Ana Sayfasına Dön


 
PHP-Nuke
Sayfa Üretimi: 0.06 Saniye